пʼятниця, 18 квітня 2014 р.

День пам'яток історії та культури 

День пам'яток історії та культури — свято України. Відзначається щорічно 18 квітня. Припадає також на Міжнародний день пам'яток і визначних місць.


Міжнародний день пам’яток і визначних місць заснований 1983 року Асамблеєю Міжнародної Ради з питань охорони пам’яток і визначних місць (ІКОМОС), що діє при ЮНЕСКО.
23 серпня 1999 року за підтримки  ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії і культури було ухвалено встановити в Україні День пам’ятників історії і культури і відзначати його щорічно 18 квітня.
В нашій бібліотеці читачі взяли участь у історико-мистецькій подорожі "Місто культурних надбань".
Мета цього заходу - пробудження бажання ближче познайомитися з джерелами духовності. А у нашому рідному Дніпропетровську їх вистачає. Це театри, музеї, Будинок органної та камерної музики, численні Будинки культури, прекрасні храми.
У фондах історичного музею зберігається найбільша в Європі колекція половецьких кам'яних скульптур й унікальні пам’ятки українського козацтва, колискою якого є наш край.

Важливим осередком духовної культури міста є музей "Літературне Придніпров'я", де постійно проводяться зустрічі з відомими письменниками.


У нашому місті дуже багато цікавого. І наші юні друзі  не залишилися байдужими до світу прекрасного, і у майбутньому вони будуть продовжувати цінувати й оберігати історичні надбання на славу і процвітання міста на Дніпрі.

Немає коментарів:

Дописати коментар